Moj račun
Košarica (0)
Dostava: Besplatna
Sveukupno: 0,00 €
Pregled košarice
Početna Priče Što je PHA kiselina, mlađa sestra AHA i BHA kiselina?

Skincare

Što je PHA kiselina, mlađa sestra AHA i BHA kiselina?

Sve priče
22.01.2022.

Ako si imalo upoznat/-a sa svijetom njege kože i proizvodima koji su trenutno aktualni na tržištu, veeeelike su šanse da si čuo/-la za AHA (alfa hidroksilne) ili BHA (beta hidroksilne) kiseline. Ova dva sastojka imaju pomalo drugačije djelovanje, ali cilj im je isti – obnovljena i zdrava koža bez oštrih linija, bakterija i mrtvih stanica. No postoji još jedna -HA kiselina o kojoj se rjeđe govori, ali ona nije ni malo manje bitna nego druge dvije, a to je PHA kiselina. Ukratko, to je kiselina koja po veličini molekula prestiže AHA i BHA, ali je puno nježnija za kožu. PHA kiseline imaju sastav koji želiš nanositi na lice prilikom kemijske eksfolijacije ako je tvoja koža osjetljiva i sklona iritacijama.

Što je zapravo PHA kiselina?

Kao što smo već ustvrdili, PHA kiselina je srodna već dobro poznatim AHA/BHA kiselinama te se od njih po sastavu ne razlikuje pretjerano, ali ono što je kod PHA kiseline drugačije je da će ona odraditi posao bez da potencijalno izazove ikakvu iritaciju na koži. Odličan je eksfolijator za osobe s osjetljivom kožom, a djeluje i kao humektant na način da zadržava vlažnost na vanjskim slojevima kože. Uz sve to, dodatni benefiti koje ima PHA kiselina su smanjenje pigmentacija, čišćenje pora i smanjivanje vidljivosti oštrih linija. Često se nalaze u proizvodima s AHA i BHA kiselinama pa ih možda već koristiš, a da ni ne znaš. Nazivi pod kojima se nalaze su glukonolakton i laktobionska kiselina.

U čemu je razlika između PHA i AHA/BHA kiselina?

AHA i BHA kiseline se koriste kao eksfolijatori i najčešće dolaze u kombinaciji te treba biti oprezan prilikom njihovog korištenja jer su jake pa, ukoliko ih ostaviš na koži predugo, mogu izazvati reakcije. Funkcija svih triju kiselina je donekle ista, no razlikuju se u veličini molekula. PHA ima znatno veće molekule od druge dvije kiseline pa se samim time i ne upija onoliko duboko koliko se one upijaju u kožu i pore. To ne zvuči kao pozitivna stvar jer, kada već kupuješ neki kozmetički proizvod, logično je da želiš da se on što dublje upije. Ali upravo je to slabije upijanje glavni razlog zašto su PHA kiseline idealne za osjetljive tipove kože. One djeluju isključivo na vanjski sloj kože, nježno ga eksfoliraju te ostavljaju čistim i zdravim. Za razliku od BHA kiselina koje su posebno dobro za masnu kožu sklonu aknama, PHA će djelovati više na one površinske probleme poput grube teksture, tamnih mrlja i oštrih linija.

 

Kako se koriste?

PHA kiselina se jako često nalaze u proizvodima u kombinaciji s AHA i BHA kiselinom kao što su toneri ili serumi, ali u kremama koje su namijenjene za osjetljive dijelove lica, poput očiju. Mogu se koristiti češće nego AHA i BHA, za koje se preporučuje do dva puta tjedno, ali kao i za svaki drugi proizvod bi bilo jako dobro da pročitaš uputstva. Može se miješati s proizvodima s manjim postotkom kiselina, dok kod miješanja s onim jako koncentriranima treba biti oprezan. Ovu kiselinu jako volimo jer jednostavno nema nikakve nuspojave, lagana je za korištenje i najvažnije – neodoljivo nježna za kožu.

 

 

Pogledaj našu ponudu Paula's Choice proizvoda!

 

- Patricia

Komentari
Tvoje mišljenje nam je važno.

Tvoj email neće biti objavljen i koristit će se samo u svrhu odgovaranja na vaš komentar.
Nema komentara. Budi prvi/-a!
Budimo u kontaktu!
Prijavi se na newsletter i ostvari popust od 15% prilikom prve kupnje.
Zatvori

Vaša privatnost i osobni podaci su nam bitni. Sukladno novoj Općoj uredbi o zaštiti podataka ažurirali smo naša Pravila privatnosti .

Kako bi se osigurao ispravan rad ovih web-stranica, ponekad na vaše uređaje pohranjujemo male podatkovne datoteke poznate pod nazivom kolačići.

Više o Pravilima privatnosti pročitajte ovdje.

Više o Pravilima o korištenju kolačića pročitajte ovdje.

Postavke o kolačićima možete urediti i/ili ažurirati ili obrisati prilikom svakog posjeta našoj stranici. O svemu više pročitajte u Pravilima o korištenju kolačića.

Google maps
Sendgrid

Google tag manager
Google analytics